Meie Lotte lasteaed See oli täis õnnelikke pisimutukaid ja suuri rohelisi puid. /T. Jansson "Sabatäht". Pilte Lotte lasteaiast Meie Lotte lasteaed

Meie Lotte lasteaed

See oli täis õnnelikke pisimutukaid ja suuri rohelisi puid.
/T.Jansson "Sabatäht".

Meie lasteaed on kui kuue õielehega imeilus lill. Lille sisse pääseme kroonlehtede vahelt. Lille sees ei ole pikki koridore ega eikellegimaad. Meil on hoopis lille süda saali ja mängukoridoriga, kus on lastel vahva ringi joosta ja mängida.

Meie lasteaia sisekujundajad valisid välja 4 väga ilusat sõna- LAPS, AED, PÄEV, KODU.  Neid sõnu kasutades on nad loonud toreda koha päeval mängimiseks. Aias on rohi roheline ja toas on põrandad noore kaselehe värvi. Siis on meil veel hästi palju aknaid ja kui istuda  vihmase ilmaga toas rohelise põranda peal ning aknast välja vaadata, siis oleks justkui ise ka õues.

Saal on aga hoopis teistsugune. Saali põrand asub palju madalamal kui koridor. Saal asub justkui orus ja valgus paistab ülevalt nagu päikegi. All orus on tore hüpata, joosta ja liugu lasta kui väljas on koerailm.

Mängukoridor on justkui mõnus hoov maal vanaema juures, kus saab ise mänge välja mõelda või niisama olla. Meie "hoovist" võib leida lombi ja veenire, veidi võsa ja mättaid, lohke, sammaldunud murupinda, ronimispuu ja keldrimäe. Siin on ka tore aed, mille pulkade vahelt saab alla orgu piiluda. Lapsed ise mõtlevad juurde lossi ja kindluse... või kihutavad jalgadega lükataval autol või kepphobusel ikka ringi ja ringi...

Nagu lapsedki, on ka meie rühmaruumid veidi ise loomuga. Mõnest rühmast saab vaadata, kuidas elu mängukoridoris keeb, teistest rühmadest jälle läbi kolmnurksete värviliste akende uurida, mis õuealal parasjagu toimub. Kui voodid rühmas kokku lükata, siis tekib magamistoas juurde mõnusat ja vajalikku mänguruumi. Meie ruumid on sõbralikud ja lihtsad. Asjad on seatud nõnda, et tähelepanu oleks tegevusel, mitte asjadel.

Lisaks rühmaruumidele ja mängokoridorile on lastel võimalus tegutseda veel suure terrassiga loovustoas, tegeleda muusikaga väikeses muusikatoas, mida kutsume Muusika kõlakojaks ning õppida multimeediatoas. Uus ja vana aeg saavad kokku meie lasteaia rehetoas.

 Maitsvad toidud valmivad meie lasteaia köögis, mille kõrval asub ühine söögituba. Söögitoas on lastel võimalus katsetada toiduvalmistamist väikeses miniköögis.

Lasteaia õuealal on meil kaks suurt mäge. Ühe mäe ümber lookleb tartaaniga ratta- ja jooksurada, teise mäe ümber kõnniteekividest matkarada. Õuealale istutatud pihlakad, poopuud, kastanid, õunapuud ja  kuusk on veel noored ja väikesed nagu meie lapsed ja lasteaedki.

Pilte Lotte lasteaiast

Meie Lotte lasteaed
Meie Lotte lasteaed
Meie Lotte lasteaed
Meie Lotte lasteaed
Meie Lotte lasteaed
Meie Lotte lasteaed
23. sept. 2021
26. augustil 2021
Sündmuste ja ajakohase töökorralduse kohta vaata uuemat infot uudiste alt.

Kontaktandmed
Lotte lasteaed
Direktor VIIVE VELLEMAA, tel 5300 3060

Vastuvõtt: E 14.00-18.00, N 9.00-11.00

Lotte Facebook
Leia meid ka Lotte Facebook`st: 
Tartu Lasteaed Lotte
https://et-ee.facebook.com/people/Tartu-Lasteaed-Lotte/100002350987851

Eliis.ee
Mugavamaks suhtlemiseks kasutame Eliis.ee keskkonda: https://eliis.ee/org/classes

 

Veebilehe disain ja CMS

Meie Lotte lasteaed

Meie lasteaed on kui kuue õielehega imeilus lill Lille sisse pääseme kroonlehtede vahelt See oli täis õnnelikke pisimutukaid ja suuri rohelisi puid. /T.Jansson "Sabatäht".

Meie Lotte lasteaed

www.lottela.ee © 2020 Lotte Lasteaed » Ilmas mängust ei jää ilma!