Rohelise kooli programm

Rohelise kooli programm
Rohelise kooli programm

 

Roheline kool on ülemaailmne programm, milles osaleb  ligi 49000 lasteasutust 64 maalt. Ülemaailmselt juhib programmi Foundation for Environmental Education (FEE) – Taanis asuv valitsusväline mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada kestlikku arengut. Eestis juhib Rohelise kooli programmi Eesti Looduskaitse Selts (ELKS), olles FEE täieõiguslik liige. Programmi tegevusi koordineerib Tartu loodusmajaEestis juhib Eesti Looduskaitse Selts (ELKS). 

 

Meie lasteaed liitus programmiga septembris 2018.

 

 

 

 

ROHELISE KOOLI PROGRAMMI EESMÄRK on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Tänased lapsed ja noored otsustavad tulevikus, millises maailmas elame ja kuidas Maa rikkust kasutatakse. Programm toob keskkonnasäästlikku mõtteviisi kooli või lasteaia tegemistesse ning seda süsteemselt ja terviklikult.

 

Edukaks tegevuseks on vajalik haridusasutuse juhtkonna ja hoolekogu toetus. Võtmeküsimuseks on töötajate aktiivne kaasamine, pikaajaline pühendumine ja valmidus kaasata lapsi otsustusprotsessidesse.

 

Rohelise kooli teemad

1. Elurikkus ja loodus

2. Kliimamuutused

3. Energia

4. Globaalne kodakondsus

5. Tervis ja heaolu

6. Meri ja rannik

7. Prügi

8. Kooliõu

9. Transport

10. Jäätmed

 

Aastas tegeldakse vähemalt kolme teemaga.

 

Tartu Lastead Lotte teemad 2020/2021 õppeaastal:

  • Elurikkus ja loodus
  • Transport

 

LASTEAIA ROHELISTE TOIMETUSTEGA SAATE TUTVUDA BLOGIS:

 

https://rohelinelotte.blogspot.com 

 

Rohelise kooli programmi tutvustus (.pdf 1,5Mb).
Rohelise kooli programm